BEZPŁATNE PUBLICZNE SZKOŁY DLA DOROSŁYCH W RADOMIU

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - SZKOŁA POLICEALNA - BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA
KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Tadeusza Kościuszki

  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku01.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku02.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku03.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku04.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku05.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku06.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku07.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/cku/cku08.jpg

Kto jest online

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Partnerzy

Archiwum rok szkolny 2020/2021

Aktualności:

11 listopada,  my Polacy, wspominamy  jeden z najważniejszych momentów w historii Polski, rok 1918, który przyniósł nam niepodległość. Wspominamy również Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji  i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. "Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin" - głosiła uchwała sejmowa, więc także dziś świętujmy ten radosny jubileusz  i niech przyświecają nam słowa „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”.

Prezentacja - pobierz

 

 

Konstytucja 3 Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była rezultatem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju Rzeczypospolitej. Ówczesna sytuacja kraju była zła. W 1772 roku Rosja, Prusy             i Austria dokonały I rozbioru ziem polskich, kraj zrujnowany był wojnami i prywatą części obywateli, skarbiec pusty, a sejm skłócony. Nie brakowało jednak dobrej woli                           i ofiarności zarówno wśród szlachty, jak i mieszczaństwa. Tekst konstytucji przygotowywano w tajemnicy. Jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj.

Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą zasadniczą. Wprowadzała zmiany zgodne z ideami oświecenia. Rocznica uchwalenia konstytucji była uroczyście obchodzona przez polskich patriotów już podczas rozbiorów, pomimo represji        i sprzeciwu zaborców, także w okresie międzywojennym była ważnym świętem państwowym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu święta narodowego w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji.

 

 Dzień Patrona w Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu        

              Jak co roku, także i dziś Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu obchodzi kolejną rocznicę nadania szkole imienia. Obchody te nazywane są Dniem Patrona, który przypada na 7 października. Przypominamy zatem ten ważny dla szkoły moment.

             23 czerwca 2004 roku uchwałą nr 445/2004 Rady Miasta Radomia nadano Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu imię Tadeusza Kościuszki. W dniu 7 października 2005 roku odbyła się uroczystość oficjalnego ogłoszenia faktu nadania imienia szkole oraz przekazania nowego sztandaru. Uroczystości zostały zainaugurowane mszą świętą, podczas której dokonano poświęcenia sztandaru z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki jako patrona Centrum oraz słowami zaczerpniętymi z Horacego: Sapere aude – Odważ się być mądrym, co stanowi misję naszej szkoły.

             Z radomskiej katedry pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, słuchacze i zaproszeni goście przemaszerowali ulicami miasta do budynku szkoły, gdzie odbyła się uroczystość główna, podczas której odczytany został akt nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki, a poświęcony sztandar został przekazany słuchaczom, którzy złożyli przed nim uroczyste ślubowanie.

             Tradycja złożenia ślubowania przez słuchaczy, którzy rozpoczynają naukę w Centrum podtrzymywana jest do dziś, podobnie jak pamięć o Patronie szkoły – Tadeuszu Kościuszce, który jest przykładem bohaterskiej postawy i stanowi wzór do naśladowania dla wielu pokoleń Polaków i całej społeczności szkolnej.

  Prezentacja o Tadeuszu Kościuszce - pobierz 

 

opublikowano: 4.10.2020 r.

Dziś, 1 marca  obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku świętem państwowym, aby uczcić pamięć  tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.  Przeciwko władzy komunistycznej, w zbrojnym podziemiu, w różnych oddziałach działało około 200 tys. osób. Działała również młodzież polska, zrzeszona  w podziemnych organizacjach.

– W tym roku jest to dzień wyjątkowy, bo mamy 70. rocznicę egzekucji członków IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – wydarzenia, które stało się powodem wybrania właśnie 1 marca na ustanowienie dnia pamięci o członkach powstania antykomunistycznego. Mamy też 10. rocznicę ustanawiania Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – powiedział prezydencki minister Wojciech Kolarski.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony jako upamiętnienie  wydarzenia sprzed 70 lat.  1 marca 1951 r. w mokotowskim więzieniu przy ul. Rakowieckiej komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej.

 opublikowano: 1 marca 2021

W związku z pojawieniem się komunikatu na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w dniu 23 października 2020 r. Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu od dnia 24 października 2020 r. do 08 listopada 2020 r. przechodzi na naukę zdalną. W związku z powyższym nauka prowadzona będzie za pomocą aplikacji TEAMS zgodnie z obowiązującym planem zajęć. W sprawie organizacji i pracy na w/w aplikacji proszę o kontakt z wychowawcami i opiekunami klas.

opublikowano: 23.10.2020 r.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25.06.2021 r. /piątek/

o godz. 1600

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Kl. I A  - sala 205

Kl. II A  - sala 202

Kl. II B  -  sala 214

Kl. II C - sala 203

SZKOŁA POLICEALNA

Kl. 1 Adm   - sala 107

 

Powołując się na informację przedstawione w czasie konferencji w dniu 11 stycznia 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki od 18 stycznia 2021 r. szkoły pozostają w trybie pracy zdalnej.

 

Drodzy Absolwenci

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu!

            Kolejny raz, jak co roku w kwietniu, czas na pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Niestety, w tym roku znów nie możemy pożegnać Was, drodzy absolwenci, w tradycyjny sposób na wspólnej uroczystości wręczenia świadectw ukończenia szkoły. Historia lubi się powtarzać, ale historia jest też nauczycielką życia i kolejny już rok uczymy się tego życia w zupełnie innej, nowej rzeczywistości i tak też się z Wami żegnamy.

            Lata spędzone w szkole – lata pracy, nauki, zaangażowania przyniosły efekty w postaci ukończenia szkoły i uzyskania średniego wykształcenia. To Wasz kolejny życiowy sukces, na pewno jest co wspominać, a jednocześnie przed Wami otwiera się nowy rozdział w życiu i nowe wyzwania. Jednym z nich jest zbliżający się egzamin maturalny. Życzymy powodzenia i jak najlepszych wyników.

            Centrum Kształcenia Ustawicznego dziękuje wszystkim tegorocznym absolwentom Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych za czas spędzony w szkole i przed komputerem podczas nauki zdalnej, za wszystkie wspólne chwile, za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, życząc przy tej szczególnej okazji wszelkiej pomyślności, zdrowia, cierpliwości i wytrwałości w realizacji celów    i nowych zamierzeń, wielu sukcesów we wszystkich dziedzinach życia.
            Nie mówimy – Żegnajcie, mówimy – Do widzenia i zapraszamy do ponownego odwiedzenia Centrum i skorzystania z oferty edukacyjnej Szkoły Policealnej i Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych.

Powodzenia i do zobaczenia!

Dyrekcja

wychowawcy

nauczyciele

i pracownicy Centrum

 opublikowano: 10.11.2020

W dniu 4 października 2020 r. odbyły się wybory Rady Słuchaczy Centrum.

W demokratycznych wyborach zostali wybrani:

Rada Słuchaczy

przewodnicząca Rady Słuchaczy:

Elżbieta Bielecka kl. III B LO system zaoczny

zastępcy:

Paulina Markiewicz kl. I Adm Szkoła Policealna

Ilona Każmierczak kl. III A LO system zaoczny

Kamila Frąk kl. III A LO system zaoczny

sekretarz:

Natalia Zawisza kl. III B LO system zaoczny

członkowie Rady Słuchaczy:

Michał Jankowski kl. II B LO system zaoczny

Sebastian Woźniak kl. II B LO system zaoczny

Rada Wolontariatu:

Anna Lewandowska kl. II A LO system zaoczny

Oliwia Gałązka kl. II A LO system zaoczny

Komisja Rewizyjna:

Jakub Chełmiński kl. III C LO system zaoczny

Bartłomiej Skrzypek kl. III C LO system zaoczny

Opiekunem Samorządu Słuchaczy w roku szk.2020/2021 jest mgr Agnieszka Stawińska.

opublikowano: 6.10.2020

Rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 01 września 2020 r. w godz.:

1A - godz. 16.00 sala 203

2 Az – 16.00 sala 205

2 Bz – 16.15 sala 111

2 Cz – 16.15 sala 112

3 Az – 16.30 sala 211

3 Bz – 16.30 sala 210

3 Cz – 16.45 sala 205

1 Adm – 16.45 sala 107

Przypominamy o obowiązku zachowania wszelkich środków ostrożności (zachowanie bezpiecznej odległości społecznej, dezynfekcja rąk, założenie maseczki zakrywającej nos i usta).

 

 

opublikowano: 30.08.2020

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że dnia 10 stycznia 2021 roku w wieku 49 lat zmarł pan Dariusz Duralski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radomiu.

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się pożegnaniem zmarłego w kaplicy przy kościele na Młodzianowskiej dnia 14 stycznia o godzinie 9:00. Nabożeństwo żałobne w kościele p.w. MB Królowej Apostołów zostanie odprawione o godzinie 9:30 po czym nastąpi wyprowadzenie Zmarłego na cmentarz komunalny w Radomiu przy ul. Ofiar Firleja 45 (kondukt bramą od ulicy Witosa)

Podczas konferencji w dniu 21 listopada 2020 r. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję dotyczącą nauki w szkołach.

Szkoły pozostają zamknięte do 24 grudnia 2020 r.


opublikowano: 24.11.2020 r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 r. poz. 1830) od 19 października 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie szkoły:

· klasy 1A, 1Adm, 3A, 3B, 3C odbywają zajęcia w trybie stacjonarnym zgodnie z planem nauczania,

· klasy 2A, 2B, 2C odbywają zajęcia w trybie zdalnym zgodnie z planem nauczania,

· kwalifikacyjne kursy zawodowe AU.20, AU.63, EKA.04, MG.19, MEC.05, MEC.03/1, MEC.03/2 odbywają zajęcia w trybie stacjonarnym zgodnie z planem nauczania,

· kwalifikacyjne kursy zawodowe EE.21, ELE.02, ELE.05, ELM.03, ELM.06 odbywają zajęcia w trybie zdalnym zgodnie z planem nauczania.

mgr Jolanta Świdzikowska

Dyrektor

Centrum Kształcenia Ustawicznego

im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

aktualizacja: 21.10.2020

 

 

Informacje

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Konrada Vietha w Radomiu zwraca się z apelem do wszystkich, którzy chcą pomóc i oddać krew ratującą zdrowie i życie innych o zgłaszanie się do RCKiK w Radomiu przy ulicy Limanowskiego 42.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, należy jednak przestrzegać obowiązujących procedur bezpieczeństwa. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt z Centrum Krwiodawstwa.

Z góry serdecznie dziękujemy.

Zespół ds. Profilaktyki

opublikowano: 10.09.2020

 

Przypominamy, że egzamin maturalny poprawkowy odbędzie się 8 września 2020 roku o godzinie 14.00. Zdających prosimy o zgłoszenie się od godziny 13.00 i zachowanie reżimu sanitarnego. 

opublikowano: 5.09.2020

 

Deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dla podstawy programowej z 2017 r.( kwalifikacje dwuliterowe) będą przyjmowane w dniu 30 stycznia 2021 r. w godz. 10.00- 14.00 – sala 002 .

Zał. 3 – deklaracja dla absolwenta Szkoły Policealnej

Zał. 3b – deklaracja dla KKZ

opublikowano: 29.01.2021r.

 

Zespoły nadzorujące część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – sesja Lato 2021 

Data egzaminu

Godzina

Miejsce egzaminu

Oznaczenie kwalifikacji

Liczba osób

Czas trwania egzaminu

22.06.2021

10.00

Sala 111

AU.20

M.19

1 osoba

1 osoba

60

 Zespoły nadzorujące część praktyczną egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – sesja lato 2021 

Data egzaminu

Godzina

Miejsce egzaminu

Oznaczenie kwalifikacji

 

Liczba osób

Czas trwania egzaminu

26.06.2021

8.00

Sala 212

AU.20

Praktyczny - wykonanie

1 osoba

180 minut

28.06.2021

8.00

Sala 112

MG.44

Praktyczny - dokumentacja

1 osoba

180 minut

Komunikat dyrektora CKE z 7 maja 2021 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą̨ korzystać́ zdający w części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2021 r.

Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem arkuszy egzaminacyjnych i kart odpowiedzi powinien mieć́ długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zaznaczania rozwiązań́ , oraz może mieć́ kalkulator prosty.

Kalkulator prosty to kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.

Każdy zdający w części praktycznej powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem).

 

Działając na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w czasie ograniczonego funkcjonowania jednostek systemu oświaty nie przeprowadza się egzaminów semestralnych.

 

Informacja o zmianie planu dla kwalifikacyjnych kursów zawodowych

1ELM.06 i 2.ELM.06

 1ELM.06 – zajęcia z 29.05.2021 r. z przedmiotów:

  • „podstawy mechatroniki” zostają przeniesione na 15.05.2021 r. na godzinę 7.20 do 11.25,
  • „tworzenie dokumentacji” gr. 2 zostają przeniesione na 15.05.2021 r. na godzinę 11.30 do 14.55.

2ELM.06 – zajęcia z 30.05.2021 r. z przedmiotu:

  • „podstawy mechatroniki” zostają przeniesione na 15.05.2021 r. na godzinę 15.00 do 19.05.

       Zajęcia odbywają się w formie zdalnej.

 

Zajęcia według obowiązującego planu dla ELE.02;  ELE.05;  EKA.04; MEC.03/1; MEC.03/2;  MEC.05; 2EE.21; ELM.03; ELM.06

zostają przeniesione  z dnia 9 i 10 stycznia 2021 r. na 23 i 24 stycznia 2021 r.; natomiast zajęcia z 16 i 17 stycznia 2021 r. przeniesione na 30 i 31 stycznia 2021 r.

 

W związku z przedłużeniem ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty sesja egzaminacyjna dla klas III zostaje odwołana.

 

opublikowano: 20.11.2020 r.

 

Próbny egzamin maturalny marzec 2021

Testy diagnostyczne z próbnych egzaminów maturalnych – marzec 2021 - które już się odbyły - są zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie (www.oke.waw.pl) oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki. Kolejne testy będą zamieszczane w dniu danego egzaminu na wyżej wymienionych stronach odpowiednio o godz. 9:00 lub 14:00, zgodnie z harmonogramem.

 *opublikowano: 4.03.2021

Świadectwa ukończenia szkoły będzie można odebrać w dniu 30 kwietnia 2021 r. w godz. od 15.00 do 17.00 zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

W związku z wprowadzeniem od dnia 24 października 2020 r. ograniczenia funkcjonowania jednostek oświatowych prace kontrolne można wrzucać do urny, przesyłać mailem na adres szkoły ( sekretariatuczniowski@ckuradom.pl) lub osobiście w sekretariacie.

opublikowano: 10.11.2020

W związku z licznymi pytaniami słuchaczy dotyczącymi odbycia indywidualnych konsultacji z nauczycielami, informuję że konsultację będą mogły odbyć się 21 listopada 2020 r. zgodnie z  obowiązującymi planami zajęć.

opublikowano: 16.11.2020 r.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Departament Informacji i Promocji inisterstwa Edukacji i Nauki od 31 maja 2021 r. wszyscy uczniowie i słuchacze  kształcą się na terenie szkoły na zasadach obowiązujących przed okresem epidemii. 

W związku z powyższym zaplanowana sesja egzaminacyjna odbędzie się w wyznaczonych terminach.

Działając na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. zajęcia na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w trybie stacjonarnym odbywać się będą dla kursów MEC.05, EKA.03, HAN.02 zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

 

Harmonogram matur 2021 - pobierz w PDF

Wejscie maturzystów do szkoły - pobierz w PDF

opublikowano: 22.04.2021

Pismo przewodnie - czytaj

Pouczenie o sposobie wypełniania wniosku - czytaj

Procedura - czytaj

Wydatki kwalifikowane - czytaj 

opublikowano:  28.08.2020

 

Od 19 października 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie szkoły, poniżej instrukcja uzyskiwania dostępu do Teams, na której będzie się odbywać nauka zdalna w Centrum. 

Instrukcja dla słuchaczy - pobierz

 aktualizacja: 13.11.2020 r. 

 

opublikowano: 24.11.2020 r.

Konsultacje dla klas III Liceum Ogólnokształcącego w dniach 6 i 7 marca 2021 r. - pobierz

opublikowano: 4.03.2021

W zakładce Matura są dostępne komunikaty i informacje w sprawie egzaminu maturalnego w 2021 r. 

opublikowano:  15.09.2020

 

W dniu 12 czerwca 2021 r. /sobota/ sekretariat uczniowski /102/ czynny od 7.30 do 12.00

 

W dniach 17-18.10.2020 r. zajęcia w Centrum odbywają się stacjonarnie. 

opublikowano: 16.10.2020 r. 

Świadectwa  dojrzałości  (aneksy oraz zaświadczenia) będą wydawane
od dnia 05 lipca 2021 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Osoby zgłaszające się do sekretariatu szkoły zobowiązane są do:

  • zachowania bezpiecznej odległości społecznej,
  • dezynfekcji rąk,
  • założenia maseczki zakrywającej nos i usta,
  • podpisania potwierdzenia odbioru świadectwa własnym długopisem.

Zajęcia klasy 3A w dniu 22.10.2020 r. (piątek) są odwołane.

 

Zajęcia z panią Agnieszką Michalczewską w sobotę i w niedzielę są odwołane.

opublikowano: 18.11.2020 r.

Deklaracje maturalne są przyjmowane w każdą środę w godzinach 15.45 - 16.45 w sekretariacie pok. 102.
opublikowano: 10.11.2020 r. 

 

W związku z przedłużeniem w szkołach nauki zdalnej sesja egzaminacyjna klas maturalnych zostaje zawieszona do czasu ogłoszenia kolejnych decyzji Ministra Edukacji i Nauki. Aktualizacje zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

opublikowano: 8.04.2021

opublikowano: 2.09.2020

 

 W dniach 23 i 24 stycznia 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

23 stycznia 2021 r. :

  • ELM.02 od 12.30 do 19.05
  • ELM.05 od 12.30 do 19.05
  • MEC.03/1 od 10.00 do 15.00
  • MEC.03/2 od 10.00 do 15.00
  • ELM.03 od 7.20 do 12.15
  • ELM.06 od 12.30 do 17.25
  • EKA.04 od 13.20 do 17.25 gr. 1 i 2

 

24 stycznia 2021 r.

  • MEC.03/1 od 10.00 do 15.00
  • MEC.03/2 od 10.00 do 15.00
  • ELM.06 od 10.40 do 14.05
  • EE.21 od 8.10 do 12.15
  • EKA.04 od 8.10 do 11.25 gr. 1

W dniach 30 i 31 stycznia 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

30 stycznia 2021 r. :

  • ELE.05 od 10.40 do 19.05
  • EKA.04 od 8.00 do 13.15 gr. 1
  • EKA.04 od 9.00 do 12.15 gr. 2
  • MEC.03/1 od 10.00 do 15.00
  • MEC.03/2 od 10.00 do 15.00
  • ELM.06 od 8.10 do 12.15

 

31 stycznia 2021 r.

  • EKA.04 od 8.10 do 11.25
  • MEC.05 od 9.00 do 13.15
  • MEC.03/2 od 10.00 do 15.00
  • ELM.06 od 9.00 do 13.15

 W dniach 06 i 07 lutego 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

06 lutego 2021 r. :

· ELE.02 od 15.00 do 19.00

· ELM.06 od 8.10 do 12.15

· MEC.03/1 od 10.40 do 13.15 gr. 1

· MEC.03/1 od 11.00 do 13.15 gr. 2

· MEC.03/2 od 10.40 do 15.00

· 2ELM.06 od 7.20 do 12.15

· EKA.03 od 7.20 do 11.25

· MEC.05 od 9.00 do 14.05

· EKA.04 od 10.40 do 15.45 gr. 1

· EKA.04 od 13.20 do 17.25 gr. 2

· HAN.02 od 7.20 do 10.30

· 1Adm. od 8.10 do 12.15

07 lutego 2021 r.

· ELE.02 od 7.20 do 12.15

· MEC.03/1 od 12.30 do 14.05 gr. 1

· MEC.03/1 od 11.00 do 13.15 gr. 2

· MEC.03/2 od 10.40 do 15.00

· ELM.03 od 7.20 do 12.15

· EKA.03 od 7.20 do 11.25

· EKA.04 od 9.50 do 13.15 gr. 1

· EKA.04 od 11.30 do 15.45 gr. 2

· HAN.02 od 13.20 do 18.15

· 1Adm. od 7.20 do 11.15

 

W dniach 12, 13 i 14 lutego 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

12 lutego 2021 r. :

· ELE.02 od 15.00 do 19.05

13 lutego 2021 r. :

· ELE.02 od 14.10 do 19.00

· ELM.06 od 07.20 do 16.35

· MEC.03/1 od 09.00 do 13.15

· 2ELM.06 od 8.00 do 12.15

· EKA.03 od 7.20 do 11.25

· MEC.05 od 9.00 do 14.05

· EKA.04 od 11.30 do 15.45 gr. 2

· HAN.02 od 08.00 do 12.15

· 1Adm. od 9.00 do 11.25

14 lutego 2021 r.

· ELE.02 od 7.20 do 12.15

· ELM.03 od 7.20 do 12.15

· EKA.03 od 7.20 do 11.25

· EKA.04 od 9.50 do 13.15 gr. 1

· EKA.04 od 11.30 do 15.45 gr. 2

· HAN.02 od 13.20 do 17.25

· 1Adm. od 12.00 do 14.05

· ELM.06 od 8.10 do 10.30

 

W dniach 20 i 21 lutego 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

20 lutego 2021 r. :

· ELE.05 od 9.00 do 13.15

· MEC.03/1 od 10.40 do 15.00

· MEC.03/2 od 08.00 do 10.30

· MEC.05 od 8.00 do 12.30

· 1ELM.06 od 8.00 do 13.15

· 2ELM.06 od 7.20 do 11.30

· HAN.02 od 8.00 do 13.15

· ELE.03 od 7.20 do 11.25

 

21 lutego 2021 r.

· EKA.04 od 10.40 do 15.45

· MEC.03/1 od 10.40 do 12.15

· MEC.03/2 od 8.00 do 10.30

· MEC.05 od 8.00 do 12.30

· 1ELM.06 od 7.20 do 11.25

· ELM.05 od 8.00 do 12.30

· ELM.03 od 8.00 do 13.15

· ELE.03 od 7.20 do 11.25

· HAN.02 od 9.00 do 13.15

 data publikacji: 19.02.2021

 

W dniach 13 i 14 marca 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 13 marca 2021 r. :

  • ELE.05 od 11.30 do 15.45
  • ELE.02 od 8.00 do 11.25
  • MEC.03/1 od 10.40 do 13.15
  • MEC.03/2 od 8.10 do 14.55
  • 1ELM.06 od 9.50 do 17.25
  • HAN.02 od 9.50 do 13.15
  • EKA.04 od 13.20 do 16.35
  • 1Adm. od 8.10 do 12.15
  • MEC.05 od 8.10 do 14.05

 14 marca 2021 r.

  • 2ELM.06 od 8.10 do 12.15
  • MEC.03/1 od 10.40 do 14.55
  • ELM.03 od 9.00 do 14.05
  • EKA.03 od 12.30 do 15.45
  • ELE.02 od 9.00 do 14.05
  • HAN.02 od 13.20 do 16.35
  • EKA.04 od 13.20 do 17.25

 opublikowano: 11.03.2021

 

 W dniach 06 i 07 marca 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

06 marca 2021 r. :

· ELE.05 od 11.30 do 15.45

· MEC.03/1 od 7.20 do 14.55

· MEC.03/2 od 10.40 do 14.55

· 1ELM.06 od 13.20 do 17.25

· 2ELM.06 od 7.20 do 10.35

· HAN.02 od 9.00 do 13.15

· EKA.04 od 14.10 do 18.15

· 1Adm. od 8.10 do 12.15

 07 marca 2021 r.

· ELE.05 od 15.00 do 19.05

· 1ELM.06 od 7.20 do 11.25

· EKA.03 od 7.20 do 13.15

· ELE.02 od 9.00 do 14.55

 opublikowano: 3 marca 2021

 

W dniach 27 marca i 28 marca 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

27 marca 2021 r. :

· 1Adm od 8.10 do 12.15

· 2ELM.06 od 13.20 do 14.55

· ELE.02 od 7.20 do 11.25

· MEC.03/1 od 9.50 do 14.55

· 2ELM.06 od 7.20 do 10.35 i od 15.00 do 17.25

· ELM.03 od 10.40 do 14.55

· EKA.03 od 9.00 do 14.05

· ELE.05 od 11.30 do 15.45

· MEC.03/2 od 10.40 do 14.55

· HAN.02 od 8.10 do 13.15

· EKA.04 od 10.40 do 15.45

28 marca 2021 r.

· ELE.02 od 7.20 do 10.35

· ELE.05 od 10.40 do 13.15

· 2ELM.06 od 8.10 do 11.25

· MEC.03/2 od 9.50 do 14.05

· ELM.03 od 9.00 do 12.15

 

W dniach 20 i 21 marca 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

20 marca 2021 r. :

· ELE.02 od 8.10 do 11.25

· ELE.05 od 11.30 do 15.45

· 2ELM.06 od 12.30 do 15.45

· 1ELM.06 od 12.30 do 16.35

· MEC.03/2 od 7.20 do 12.15

· 2ELM.06 od 9.00 do 12.15

· HAN.02 od 9.00 do 14.05

 

21 marca 2021 r.

· 1ELM.06 od 12.30 do 15.45

· EKA.04 od 10.40 do 14.55

· MEC.03/1 od 11.30 do 16.35

· 1ELM.03 od 9.00 do 14.55

· MEC.05 od 8.10 do 14.05

· EKA.03 od 7.20 do 12.15

· MEC.03/2 od 7.20 do 12.15

 

W związku z przedłużeniem w szkołach nauki zdalnej wszystkie zajęcia praktyczne na kwalifikacyjnych kursach zawodowych odbywają się w formie zdalnej.

opublikowano: 8.04.2021

W dniach 27 i 28 lutego 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

27 lutego 2021 r. :

· ELE.05 od 11.30 do 15.45

· ELE.02 od 8.10 do 11.25

· MEC.03/1 od 12.30 do 16.35

· MEC.03/2 od 12.30 do 17.25

· MEC.05 od 12.30 do 17.25

· 1ELM.06 od 9.50 do 15.45

· 2ELM.06 od 9.00 do 14.55

· HAN.02 od 13.20 do 18.15

· EKA.03 od 12.30 do 14.05

· EKA.04 od 8.10 do 13.15

· 1Adm. od 11.30 do 15.45

 

28 lutego 2021 r.

· MEC.03/1 od 11.30 do 15.45

· ELE.05 od 8.00 do 12.15

· EKA.03 od 7.20 do 11.25

 data publikacji: 26.02.2021

W dniach 15 i 16 maja 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

15 maja 2021 r. :

· Adm gr. 1 od 9.00 do 12.15

· MEC.03/2 od 8.10 do 14.05 gr 2, 14.10 do 18.15 gr 1,

· 1ELM.03 od 10.40 do 15.45, od 12.30 do 17.25

· 2ELM.06 od 8.00 do 12.15

· ELE.02 od 7.20 do 13.15

· EKA.04 od 13.20 do 18.15

· HAN.02 od 7.20 do 13.15

 16 maja 2021 r.

· Adm gr 2 od 8.10 do 11.25

· ELE.05 od 9.00 do 14.05

· MEC.05 od 13.20 do 18.15

· EKA.03 od 7.20 do 12.15

· ELE.02 od 14.10 do 18.15

 

 Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. § 1 pkt. 3c zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu będą prowadzone na terenie Centrum, z zachowaniem reżimu sanitarnego dla kursów:

24 kwietnia 2021 r.

· ELE.02 od 7.20 do 15.45

· ELE.05 od 15.50 do 19.05

· ELM.06 od 7.20 do 10.35 i 13.20 do 16.35

 

25 kwietnia 2021 r.

· ELE.02 od 10.40 do 14.55

· ELE.05 od 7.20 do 10.35

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki od dnia 09 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie jednostek systemu oświaty.

W związku z informacją przekazaną przez Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu zajęcia praktyczne dla słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych 2MG.19 oraz MEC.05 będą prowadzone zdalnie na platformie edukacyjnej zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

opublikowano: 6.11.2020 

W dniach 08 i 09 maja 2021 r. na terenie szkoły odbywać się będą zajęcia praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 08 maja 2021 r. :

  • ELE.02 od 7.20 do 11.25
  • 1ELM.06 od 12.30 do 16.35
  • MEC.05 od 11.30 do 18.15
  • 1ELM.03 od 9.50 do 15.45
  • ELE.02 od 11.30 do 15.45
  • HAN.02 od 9.50 do 16.35
  • EKA.04 od 7.20 do 13.15

 09 maja 2021 r.

  • ELE.05 od 7.20 do 10.35, od 15.00 do 17.25
  • ELE.02 od 10.40 do 14.55
  • 1ELM.03 od 9.00 do 14.55
  • EKA.03 od 7.20 do 12.15

 

 Na podstawie informacji przekazanej od Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu od 30 listopada 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. zajęcia praktyczne odbywają się w Centrum Kształcenia Zawodowego w następujących godzinach:

  • I zmiana - 8.00 - 13.00
  • II zmiana - 14.00 - 19.00

Informacja dla słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i uczestników kwalifikacyjnych kursów zawodowych

Działając na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych
w trybie stacjonarnym odbywać się będą dla  klas:. IA, IIA, IIB, IIC oraz ELE.02, 2ELM.06, EKA.04 zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

 

            Czujesz się patriotą, osobą której nie jest obojętny los współobywateli, pragniesz swoimi atutami służyć innym ? Wstąp do Wojsk Obrony Terytorialnej!

Dla kogo WOT ?

O przyjęcie w szeregi WOT może ubiegać się osoba, która: jest pełnoletnia, posiada polskie obywatelstwo, jest niekarana, jest zdrowa fizycznie i psychicznie by pełnić służbę wojskowa, oraz nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

Zgłoś się do WKU,  LUB NAPISZ DO NAS. 

W 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej działają rekruterzy WOT-u, którzy mają za zadanie wspomagać proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. Headhunterzy (żołnierze WOT z Twojej okolicy) pomogą wypełnić wniosek o powołanie do służby, a następnie w Twoim imieniu złożą dokumenty do Wojskowych Komend Uzupełnień. Mazowieccy headhunterzy będą docierać do konkretnych ludzi i zachęcać ich do założenia munduru poprzez osobisty przykład. Na ziemi radomskiej rekruterzy WOT 6 MBOT czekają na Ciebie:  nr tel. 534 761 415, email.  diana.przepiorka@wot.ron.mil.pl lub tel. 509 352 273, email.  malgorz.brzostowska@wot.ron.mil.pl.

- Rekruterzy z 6MBOT, to żołnierze Obrony Terytorialnej. Wszyscy z nich przed pierwszymi rozmowami z ochotnikami do wstąpienia w szeregi mazowieckiej brygady przeszli odpowiednie szkolenie, poznali wymogi formalno-prawne jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej. Dodatkowo zostali zapoznani
z przepisami z zakresu ochrony danych osobowych
 - wyjaśnia
płk Witold Bubak, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, dodając:

Wszyscy headhunterzy posiadają odpowiednie upoważnienia do wykonywania swoich zadań. Dodatkowo będąc w szeregach WOT są w stanie odpowiedzieć na praktycznie wszystkie pytania dotyczących przygotowania i służby, czego często nie były w stanie zrobić osoby odpowiedzialne za proces rekrutacji
w WKU.

System szkolenia. 

Proces szkolenia Terytorialsa rozpoczyna się od 16 – dniowego szkolenia podstawowego, które jest przeznaczone dla osób, które nie pełniły wcześniej służby wojskowej w żadnej formie. Dla żołnierzy rezerwy przeznaczone jest szkolenie wyrównawcze, trwające 8 dni. Oba szkolenia otwierają cykl szkoleniowy przeznaczony dla żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.  

W pierwszym roku służby czyli okresie szkolenia indywidualnego odbywa się szkolenie ogólnowojskowe, w drugim roku szkolenie specjalistyczne w zakresie konkretnej funkcji, natomiast trzeci rok to szkolenie zgrywające pododdziały.

 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, w której możesz służyć Ojczyźnie nie rezygnując z dotychczasowych obowiązków. Formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy. Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników. W tym celu organizujemy kursy oficerskie Agrykola, kursy podoficerskie Sonda oraz inne, m.in. kursy ratownika pola walki.

Nie wahaj się! Czekamy na Ciebie!

                                                                                 Oficer Łącznikowy

                                                                                 por. Maciej URBAN

 Plakat WOT - pobierz

 

 

 

opublikowano: 28.11.2020